7.01.2013

Hamlet'e Çağdaş Bir Yorum


Shakespeare’in ölümsüz eseri “Hamlet”; çağdaş bir yorumla, CEF Tiyatro ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu ortaklığında yeniden tiyatro sahnesinde!
Babasını öldüren, annesiyle evlenerek Danimarka Krallığı’nı ele geçiren amcasıyla ve kendi korkularıyla mücadele eden Danimarka Prensi Hamlet’in öyküsü, Kemal Başar yönetmenliğinde; 8 Ocak 2013, Salı akşamı saat 21:00’de Trump Towers Tiyatro’da sahnelenecek!

Kasım ayında perdelerini açan “Hamlet”; CEF Tiyatro ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor.
Rejisini ve dramaturjisini Kemal Başar’ın üstlendiği tek perdelik oyunda Hakkı Ergök, Lale Başar, Arda Aydın, İsmail İncekara, Beste Bereket, Sertan Müsellim, Mesut Yılmaz, Cemal Gönen, Hakan Eke, Mehmet Emci, Kosta Kortidis, Alkış Peker ve Asena Ongan rol alıyor.


Okan Bayülgen’in sesiyle dahil olduğu oyunu; Sabahattin Eyüboğlu Türkçeleştirirken, dekor tasarımını Murat Gülmez, kostüm tasarımını Berna Yavuz, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, ses tasarımını ise Şükrü Tümşen üstleniyor. Müziklerine Can Atilla’nın, koreografisine Sibiu Dans Tiyatrosu’nun sanat yönetmeni Hugo Wolff’un imza attığı “Hamlet”te; İrem Arslan Aydın yönetmen yardımcısı, Emek Baylan prodüksiyon sorumlusu olarak görev alıyor.
Kısa film yönetimini Tayfun Dinçer’in,  afiş ve broşür tasarımını Nazlı Ongan’ın üstlendiği oyunun fotoğraflarını ise Serhan Oksay çekti.


CEF Tiyatro ve AYSA Prodüksiyon ortaklığında sahnelenen “Hamlet”in; 8 Ocak 2013, Salı akşamı saat 21:00’de Trump Towers Tiyatro’daki oyununa ait biletler, Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.


Bilgi için:  http://www.biletix.com

http://www.aysaorg.com



Hiç yorum yok: