26.01.2013

Passione : Andrea Bocelli’den Tutkunun MüziğiDünyaca ünlü süperstar Andrea Bocelli müzik severlerle yine ve yeniden iddialı bir albümle buluşuyor. Bocelli’nin çiçeği burnunda “Passione”si; adeta güzellik, romantizm ve tutkunun harmonisiyle yaratılmış…

Akdeniz aşk şarkılarından seçme albüm; dünya popstarları Jennifer Lopez ve Nelly Furtado’nun başarılı düetleriyle iddiasının hakkını veriyor. Ölümsüz sanatçı Edith Piaf ise sesiyle nostaljik esintiler kazandırıyor.

“Passione”, 16 kez Grammy ödülü kazanmış ve Bocelli’nin 42 milyondan fazla satmış meşhur albümü “Amore”nin de prodüktörlüğünü yapan büyük isim David Foster’in imzasını taşıyor.

Albümde “Love Me Tender”, “Girl From Ipanema”, “Sarà Settembre” gibi klasikler yer alırken; Jennifer Lopez “Quizás Quizás Quizás” ve Nelly Furtado  “Corcovado”da, Bocelli’ye eşlik ediyor.  Yaşadığı zamanın Fransa’sında ve dünyada kitleleri büyülemiş duayen kişi Edith Piaf, “La Vie En Rose” parçasındaki eşliğiyle albümü başucu klasiği olmaya aday gösteriyor.

Bocelli’nin kusursuz şekilde İtalyanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve Napolice söylediği parçalarda, ünlü müzisyene David Foster piyanosuyla eşlik ederken, 63 kişilik orkestrayla kayda alınmış bu eşsiz albüm; Küba, Brezilya ve Portekiz ezgileriyle süslenmiş.

Bocelli’den daha da fazlasını dinlemek isteyenler için ayrıca deluxe versiyonu mevcut olan “Passione”, 28 Ocak’ta Universal Music & Avrupa Müzik işbirliğiyle raflardaki yerini alacak.


Tracklist:

1. Perfidia
2. Roma Nun Fa' La Stupida Stasera
3. Champagne
4. Anema E Core
5. Quizàs, Quizàs, Quizàs
6. Era Già Tutto Previsto
7. Tristeza
8. La Vie En Rose
9. Corcovado
10. Sarà Settembre
11. Love In Portofino
12. Garota De Ipanema
13. Malafemmena
14. Love Me TenderHiç yorum yok: