6.02.2013

'Zero Dark Thirty' İçin Ne Dediler


"Birçok yönden çığır açan bir film.
Film, başkahramanı gibi acımasız. Chastain, ikinci Oscar adaylığını elde edecek"
Anne Thompson - Thompson on Hollywood

"Güçlü bir gerilim. Zero Dark Thirty, tempolu, ağırbaşlı, zekice ve zarif bir şekilde ilerliyor.
Kathryn Bigelow, Hollywood’un cesur yönetmeni... Tarzı özgün ve kendinden emin."
Richard Corliss - Time


"Bigelow, ikna edici görüntüler ve aksiyon konusunda o kadar başarılı ki; karmaşık sahneleri çekmek onun için hiç problem değil."
Kenneth Turan – Los Angeles Times

"Olağanüstü sürükleyici. Chastain daha önce ondan istenmeyen şekilde filmi yürütüyor. Unutulmaz ve derinden hissettiğimiz bir karakter yaratmış. Zero Dark Thirty Bigelow’un şu ana kadar yaptığı en kişisel film olabileceği kadar en etkileyici film de olabilir, izleyenler filmi yapanların Maya karakteriyle yansıttığı yoğunluğu sürekli olarak hissediyor.
Todd McCarty – The Hollywood Reporter"Yüksek Gerilimde İnanılmaz Bir Yolculuk! Chastain Olağanüstü."
Peter Travers – Rolling Stone

"Kathyrn Bigelow’un Bin Ladin’i öldürdüğü epik Zero Dark Thirty'si şu ana
kadar yapılmış en tarafsız gözüken 'Yaşasın Amerika!' filmi.
..filmin kahramanı silahlı maço bir erkek değil. Erkeklerin sözünün geçtiği dünya da bir kadın, CIA ajanı Maya (Jessica Chastain); hem mecazen hem de gerçek anlamda.
... sinemanın parçası olarak olağanüstü dikkat çekici – inanılmaz bir başyapıt.
Chastain güçlü bir oyuncu: Vücudunda ki gerilimi okuyabiliyorsunuz. İşkence gören bir teröristin çığlık atışlarını izlerken kollarını sıkıca göğsünde birleştirip, istemsizce gözlerini kaçırıyor. Ama Maya yine de programa uyuyor.  Ve Zero Dark Thirty'nin sonunda Chastain’ın fiziki hali değişiyor. Artık şüphe duymuyor. Minyon yapılı güzel Maya (Jessica Chastain) Amerikan erkeklerini zayıflıklarını yenmeye zorluyor. Zero Dark Thirty, bir kadının karanlık tarafının rızasını alıyor; bir kadın yönetmen şu ana kadar çekilen en iyi, tatsız gerilimi yapıyor."
David Edelstein – New York"..özetle; son derece rahatsız edici ve tartışmaya çok açık, ama iyi çekilmiş bir film. Ancak tüm o süreci merak edenleri tatmin eder mi, çok emin değilim.."
Hilal Çetinder - Film Makarası

"..Bigelow, The Hurt Locker (2008) ile ulaştığı başarının bu kez yanına bile yaklaşamıyor.. Anca vasat sularda kulaç atabilen bu filmin, Oscar'a  aday gösterilmesine hayret etmemek mümkün değil.. Yoksa bu gelişme, tam bir 'CIA güzellemesi' izlenimi bırakan filmin arkasına güzelce yerleştirilen bir CIA torpilinden kaynaklanıyor olmasın.."
Numan Serteli - Kültür Mafyası


Hiç yorum yok: