20.03.2013

ODTÜSanat 14Tiyatrolardan film gösterimlerine, atölye çalışmalarından sergilere kadar pek çok sanat etkinliğini bir arada sunan ODTÜ Sanat Festivali’nin 14.sü, 22 Mart – 21 Nisan 2013 tarihlerinde düzenleniyor.
İdil Biret, Ayhan Sicimoğlu, Ahmet Kanneci gibi birçok önemli ismi ağırlayacak olan ODTÜ 14. Sanat Festivali, tüm Ankaralıları Kültür Kongre Merkezi’ne davet ediyor.

Eğitimi desteklemek düşüncesiyle yola çıkan ve Ankara için artık gelenekselleşmiş birkaç sanat etkinliğinden biri olan ODTÜSanat Festivali, 2013 yılından itibaren ODTÜSanatadı altında 14. kez düzenleniyor.
22 Mart – 21 Nisan 2013tarihlerinde düzenlenen ODTÜSanat 14, yenilenen ve gelişen içeriği ile Ankaralı sanatseverlere birbirinden renkli etkinlikler sunmaya devam ediyor.
13 yılı geride bırakmış bir sanat etkinliği olarak kendini geliştirmeye devam eden ODTÜSanat 14birçok yeniliklerle geliyor.

Kültür Kongre Merkezi’nde düzenlenen ODTÜSanat 14’de, bu sene 36 sanatçının70’ten fazla yapıtı sergileniyor. Birçok önemli sanatçıya ev sahipliği yapacak olanODTÜSanat 14, sergilerden konserlere, tiyatro oyunlarından film gösterimlerine, atölye çalışmalarından söyleşilere kadar zengin bir içerik sunuyor.

“ODTÜSanat 14 kapsamında birçok yenilik var!”

ODTÜSanat, gelişen bir sosyal sorumluluk projesi olarak her yıl daha iyi bir içeriğe ve etkiye kavuşmaya devam ediyor.

ODTÜSanat 14 kapsamında izlenecek sergi bu yıldan itibaren tematik bir çerçeve içinde sunulacak. Sergi bu yıl “kent” üzerine çalışan sanatçıları bir araya getirmeyi hedefledi. Resim, heykel, seramik, baskı ve video ağırlıklı olarak kurgulanan sergiye eşlik edecek olan katalog içinde Yunus Tonkuş, Zeynep Yasa Yaman, Tansel Türkdoğan, Esra Aliçavuşoğlu ve Ayşegül Sönmez’den oluşan seçici kurulu üyelerinin ODTÜSanat 14 ve “kent/sanat” üzerine kaleme alacakları yazılar da yer alacak.

ODTÜSanat 14’ün bir diğer yeniliği de müzik, tiyatro ve film seçkisi programında olacak. Programda Ankara ve ODTÜ’de daha önce sergilenmemiş oyunların ve sahne almamış olan sanatçı ve müzisyenlerin yoğunlukta olması hedeflendi.

“ODTÜSanat 14 herkesi sanatla dolu bir ay geçirmeye davet ediyor!”

Etkinliklerin tüm Ankaralı sanatseverlerin ve özellikle öğrencilerin katılımına olanak verecek bilet alternatifleri sunduğu ODTÜSanat 14 kapsamında bir ay süreyle açık kalan sergi ücretsiz olarak gezilebiliyor, burslu öğrencilere ücretsiz etkinlik katılımı sağlanıyor, sanatçı Hasan Pekmezci tarafından ücretsiz bir atölye çalışması gerçekleştiriliyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi sizleri, sergiye eşlik edecek İdil Biret, Ahmet Kanneci, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, Ekrem Öztan-Saffet Bayka, Emre Şen-Eskişehir Belediye Orkestrası, Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri, Tango +, Hava Kuvvetleri Bandosu ve Cazın Kartalları Orkestrası, Ceyhun Güneş-Mavi Siyah Flamenko, String Inspirations Quintet konserlerine; Sanat, Eşeğin Gölgesi, Yastık Adam, Bir Delinin Hatıra Defteri tiyatro oyunlarına; “Kent” konulu söyleşiye; Hasan Pekmezci atölye çalışmasına; Arda Boyları modern dans gösterisine; “Gözetleme Kulesi” film gösterimine davet ediyor.

Biletler için: www.biletix.com.Hiç yorum yok: